Síň slávy

Síň Slávy (listopad 2011) - Heathcliff Andrew Ledger

29. října 2011 v 13:59


Celebrita: Heathcliff Andrew Ledger
Datum narození: 4.4.1979 (Austrálie)
Datum úmrtí: 22.1.2008 (Amerika)
Nejznámější role: Temný rytíř (Joker), Zkrocená hora (Ennis de Mar)
Nejvýznamnější ocenění: Oscar, Zlatý globus, BAFTA Awards za Temného rytíře


Heath Ledger se narodil v australském Perthu. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál roli v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím, kterou udělal průlom do světa filmu. Následovaly filmy jako Ples příšer, Patriot, Příběh rytíře, Kletba bratří Grimmů, Legendy z Dogtownu a v neposlední řade Zkrocená hora, za kterou byl poprvé nominovaný na Oscara, dále Cassanova, Candy nakonec jeho životní role Joker ve filmu Temný rytíř, za kterou dostal přes 25 cen! 22.1.2008, dva dny přes premiéru svého životního snímku byl nalezený mrtvý předávkováním leků na spaní. Temný rytíř je věnován jeho památce. Zemřel během práci na filmu Imaginárium Dr. Parnasse, kde jeho roli později převzal Jude Law či Collin Farrell.

Při natáčení Zkrocené hory se seznámil se svou životní partnerkou Michelle Williams a mají spolu dceru Matildu. Později se jejich vztah rozpadl.

Bliss: Heatha jsem vždy obdivovala, milovala jsem jeho filmy a opravdu mě mrzelo, že svět filmu přišel o tak talentovaného herce. S Barush ho máme obě moc rády a svorně jsme se shodly na to, že nikdy jiný si nezaslouží být v Síni slávy více. Naštěstí tu ale bude Ennis ze Zkrocené hory nebo psychopatický maniak Joker, pro kterého se Heath obětoval.

Barush:
 
 

Reklama