Listopad 2011

Natalie Portman

5. listopadu 2011 v 14:01 | Bliss |  Celebrity- Bliss
Zdravím! :).. Nebyla bych to já, kdybych nenapsala 1. článek o mé nejoblíbenější celebritě Natalii Portman :). Nat pro mě vždy představovala inspirativní, silnou, chytrou osobnost, která ví, co dělá, jde si za svým cílem, ale i přesto se chová vlídně a přátelsky. Svým osobitým stylem hraní obohacuje každý film a její bezmezný herecký talent přiláká davy diváků a fanoušků do kin.


Natalie Herslag se narodila 9. června 1981 v Iraeli do židovské rodiny. Na svůj původ byla vždy velmi hrdá. Už od mala se zajímala o herecký a tvrdě si za svým snem, hrát jako profesionální herečka, šla. Hned její první filmová příležitost ve filmu Leon (jean Reno, Gary Oldman) se mladičké Natalii (12 let) vyplatila a vyšvihla ji na vrchol dětských hvězd. Dále si zahrála ve významných snímcích po boku hollywoodských es jako Al Pacino či Robert DeNiro (Nelítostný souboj), Susan Sarandon (Kdekoli, jen ne tady- 1. nominace na Zlatý globus),... Opravdový průlom do světa showbuzinessu udělala až s pokračováním trilogie Hvězdné války (Ewan McGregor, Hayden Christensen). Poté už se nabídky jen hrnuly. Natalie si zahrála ve velmi povedených i méně vydařených snímcích. 1. velmi oceňovaný výkon předvedla ve filmu Na dotek (nominace na Oscara a výhra Zlatého globusu). Následovaly filmy jako Návrat do Cold Mountain, Říše hraček, V jako Vendeta, Goyovy přízraky,... Bezpochyby nejlepší výkon své (téměř) 20-leté kariéry si odbyla minulý rok v megatrháku Darrena Aronofského Černá labuť. Určitě se jedná o nejvýznamnější roli. Za ztvárnění křehounké Niny, která se kvůli úspěchu musí změnit vyhrála neuvěřitelných 19 cen!

Natalii film Černá labuť změnil nejen pracovní, ale i osobní život. Potkala při něm svého nastávajícího snoubence Benjamina MIllepieda a má s ním syna Alepha. Pro Natalii byly roky 2010-2011 velmi úspěšné, ale i vyčerpávající, proto se rozhodla (po svém vzoru Audrey Hepburn) věnovat tento rok pouze rodině.


-Jak už jsem psala. Natalie je pro mě velmi inspirativní osobou, mluví nespočet jazyky, vystudovala Harward, má herecký talent, a proto si zaslouží větší pozornost. Opravdu doufám, že se Natalii bude dařit i v osobním životě a že bude nadále natáčet tak skvělé filmy jako Černá labuť! :)

Apocalyptica

3. listopadu 2011 v 15:53 | Barush |  Hudba
Aby to tady neleželo ladem, rozhodla jsem se publikovat první článek zameřený na hudbu. A protože mému přehrávači poslední dobou kraluje finská skupina Apocalyptica, níže si můžete poslechnou pár ukázek a přečíst si o nich. Je mi jasné, že máme každý úplně jiný hudební vkus, ale budu jen ráda, když této skupině příjde na chuť někdo další.
Apocalyptica je, jak už jsem psala, fiská hudební skupina a protože je tato země skutečně bohatá metalovými talenty, i Apocalyptica jim zůstala v mnohém věrná. Svůj heavy metal však zvládají violoncellem. Kromě metalu ovšem bravurně zvládají i klasickou hudbu a instrumentální rock.Tato skupina se proslavila hlavně svými cover verzemi, nejznámější je zřejmě Nothing Else Matters od Metallicy, dále spolupracují s množstvím zpěváků coby doprovodná hudba, ale hlavně se prezentují svými instrumentálními kousky a cello metalem.

Tato skupina si skutečně zaslouží velký obdiv, co skladba to nádherný zážitek, do ukázek jsem vám dala hlavně písničky s featuringem, vím, že spousta lidí nedokáže poslouchat pouze hudbu bez zpěvu, ale i tyto skladby mají hodně co do sebe. Mějte se krásně, budu se snažit ozvat se, co nejdříve.